Schoenmaten

Schoenmaten voor heren en dames

Schoenmaten omrekenen en schoenen kopen kan al een opgave op zich zijn. Maar wanneer er dan ook nog eens heel veel verschillende schoenmaten zijn kan dit al helemaal lastig worden. Zo zit er verschil in schoenmaten in Europa, Engeland en in Amerika. Hoewel de schoen maten in Amerika en Engeland veel op elkaar lijken zijn deze niet hetzelfde.

Bekijk hier de schoenmaten tabel>>

Schoenmaten

Schoenmaten

Tip: Op Zalando.nl kun je bij de kleding en schoenen een maattabel met de kledingmaten bekijken. Bekijk deze maten voor de juiste kleding en schoenmaat.

Schoenmaat

Zo is een schoenmaat 40 in Nederland 25,6 cm groot, maar wordt dit aangegeven als een maat 8 voor vrouwen en een maat 7 voor mannen in Amerika en een maat 6,5 in Engeland.

Dit betekent dat er dus veel verschillende maten zijn waarmee u rekening moet houden wanneer u schoenen in het buitenland koopt. Met de juiste schoen maten tabel kunt u door het bomen het bos blijven zien en koopt u schoenen in de juiste maat.

Schoenmaten maattabel

Schoenmaten tabel

Schoenmaat bepalen

De schoenmaat kan per merk erg verschillen. Daarom is het handig om schoenen altijd eerst te passen voor u ze koopt. De schoenmaat bepalen kun je op verschillende manieren doen. Het kan namelijk lastig zijn met het kopen van schoenen online om direct de juiste schoenmaat te vinden. De schoenmaat bepalen doe je natuurlijk samen met de schoenmaat tabel die je op deze pagina kunt bekijken. De schoenmaat bepalen met een centimeter doe je door je voet over te trekken op een stuk papier en de lengte (hak tot aan de grote teen) op te meten.

Schoen maten

Zeker wanneer het een bekend schoenen merk is kunt u online alles vinden over hun schoen maten. Zo weet u zeker dat u geen te kleine schoenmaat thuis gestuurd krijgt. Schoen maten blijven lastig te bepalen omdat niet elke voet precies binnen de centimeter marges past en het zelfde gevormd is.

Kijk daarom goed naar de verschillende maten in de volgende schoenmaten tabel om te kijken welke maat u in een ander land heeft.

Schoenmaat

Een schoenmaat kun je gebruiken als maatstaf tijdens het kopen van nieuwe schoenen. De schoenmaat voor dames, heren en kinderen kunnen qua lengte van elkaar verschillen. Daarnaast heeft de schoenmaat in het buitenland een andere maatvoering dan in Nederland. Met behulp van een matentabel schoenen kun je de verschillende schoenmaten met elkaar vergelijken. Het bepalen van de juiste schoenmaat kun je ook eenvoudig zelf doen met een meetlint en een stuk papier.

Engelse schoenmaten

In het Verenigd Koninkrijk worden de Engelse schoenmaten gebruikt. De Engelse schoenmaten wijken af van de Europese schoenmaten. Met behulp van de schoenmaat tabel kun je de verschillende Engelse schoenmaten met elkaar vergelijken. Voor het kopen van schoenen die goed zitten, is de schoenmaat van cruciaal belang. De Engelse schoenmaten zijn in verschillende tabellen te bekijken voor heren, dames en kinderen.

Schoenmaten US

Ook in de Verenigde Staten worden andere schoenmaten gebruikt dan wij hier in Nederland gewend zijn. De schoenmaten US, ook wel Amerikaanse schoenmaten genoemd, verschillen daarnaast nog eens met heren en dames maten. De schoenmaten US heren en de schoenmaten US dames hebben dus een aparte tabel met verschillende maten. De schoenmaten US zijn eenvoudig om te rekenen naar EU schoenmaten wanneer je gebruik maakt van de schoen maten tabel op deze pagina.

Schoenmaten omrekenen

Hieronder staan twee tabellen met schoen maten. Bekijk deze tabellen en vergelijk zelf alle schoenmaten. Je kunt de schoenmaten omrekenen met behulp van deze maattabellen. De bovenste tabel is een plaatje. Dit plaatje kun je afdrukken en vervolgens meenemen naar de schoenenwinkel. Met de schoen maten maattabel voor dames, heren en kinderen kies je altijd de juiste schoenmaat.

Schoenmaat omrekenen

De schoenmaat omrekenen is een handig hulpmiddel om een buitenlandse schoenmaat om te rekenen naar de Nederlandse schoenmaat. Je kunt de schoenmaat omrekenen op basis van de voetlengte in centimeters, of door gebruik te maken van de buitenlandse of Nederlandse schoenmaat. Het omrekenen van de schoenmaat kan onder andere voor de volgende landen:

  • Nederland
  • Duitsland
  • Frankrijk
  • Verenigd koninkrijk (Engeland)
  • Spanje
  • Italië
  • Oostenrijk
  • Verenigde staten (Amerika)
  • China
  • Japan

Heb jij schoenen gezien met één van de bovenstaande schoenmaten? De schoenmaat omrekenen doe je dan met één van de onderstaande maattabellen. Alle verschillende maatvoeringen van schoenen zijn om te rekenen naar de juiste schoenmaat.

Schoenmaat tabel

Met behulp van de schoenmaat tabel is het mogelijk om de schoenmaat om te rekenen van een ‘onbekende’ maatvoering naar een bekende schoenmaat. Draag jij bijvoorbeeld altijd schoenmaat 39? Dan heb je in Amerika de schoenmaat 7,5 nodig (vrouwen) of 6,5 (mannen). Stel dat je dezelfde schoenmaat wilt hebben in Groot Brittannië dan heb je schoenmaat 6 nodig. De schoenmaat tabel zoals op deze pagina te bekijken is, laat op een duidelijk manier de verschillen zien tussen de schoen maten.

Schoenmaten tabel

In de schoenmaten tabel is het ook mogelijk om op basis van de voetlengte in centimeters de bijbehorende schoenmaten te bepalen. Als je weet hoe groot je voet is, dan kun je in de schoenmaten tabel bekijken welke schoenmaat daarbij hoort. Let dan wel goed op bij de Amerikaanse schoenmaten dat je de juiste (heren of dames) schoenmaten tabel gebruikt. Het omrekenen van de schoenmaat doe je binnen enkele eenvoudige stappen met behulp van de schoenmaten tabel.

Matentabel schoenen

Doordat de verschillende landen andere afmetingen hanteren voor de schoenmaten, komen deze dus niet altijd overeen met wat je normaal voor schoenmaat draagt. Met de matentabel schoenen kun jij door het bomen het bos blijven zien en kun je in elk land schoenen kopen in de juiste maat. Bekijk de matentabel schoenen op deze pagina en bepaal welke schoenmaat je in het buitenland nodig hebt.

Schoenmaten heren:

EU
US
UK
Voetlengte (cm)
Schoenmaat 397625,1
Schoenmaat 407,56,525,4
Schoenmaat 40,58725,8
Schoenmaat 418,57,526,3
Schoenmaat 429826,7
Schoenmaat 42,59,58,527,1
Schoenmaat 4310927,6
Schoenmaat 4410,59,528
Schoenmaat 44,5111028,4
Schoenmaat 4511,510,528,9
Schoenmaat 46121129,3
Schoenmaat 46,512,511,529,7
Schoenmaat 47131230,1
Schoenmaat 4813,512,530,6

Schoenmaten dames:

EU
US
UK
Voetlengte (cm)
Schoenmaat 3653,522,9
Schoenmaat 36,55,5423,4
Schoenmaat 3764,523,8
Schoenmaat 386,5524,3
Schoenmaat 38,575,524,6
Schoenmaat 397,5625,1
Schoenmaat 4086,525,4
Schoenmaat 40,58,5725,8
Schoenmaat 4197,526,3
Schoenmaat 429,5826,7
Schoenmaten omrekenen tabel

Schoenmaten omrekenen tabel

Schoenmaten omrekenen maattabel

SchoenmaatNederland:US VrouwenUS MannenEngelsIn cm
Schoenmaat36543,523,1
Schoenmaat37654,523,5
Schoenmaat386,55,5524,3
Schoenmaat397,56,5624,8
Schoenmaat40876,525,6
Schoenmaat41987,526,2
Schoenmaat429,58,5826,9
Schoenmaat4310,59,5927,4
Schoenmaat4411109,528,1

Bekijk hier alle schoenmaten tabellen >>